Hallitus ja ehdollepanotoimikunta


Lapin Liikunnan hallitus 2023


puheenjohtaja

puh. 0400 765002

Mikkel Näkkäläjärvi, Rovaniemi

mikkel.nakkalajarvi@gmail.com

varapuheenjohtaja

puh. 0400 412820

Aatos Keskitalo, Pello

aatos.keskitalo@gmail.com

varsinainen jäsen

puh. 040 5752317

Johanna Suopanki, Sodankylä

jhanna.suopanki@gmail.com 

varajäsen


Maria Sirviö, Kemijärvi

sirvma84@gmail.com

varsinainen jäsen

puh. 040 0292073

Pekka Hämäläinen, Rovaniemi

pekka.o.hamalainen@rovaniemi.fi

varajäsen

puh. 040 7051584

Ville Hallikainen, Rovaniemi

ville.hallikainen@luke.fi

varsinainen jäsen

puh. 040 737 5882

Jarno Saapunki, Rovaniemi

jarno.saapunki@paralympia.fi

varajäsen


Juha Romakkaniemi, Rovaniemi

juha.romakkaniemi@gmail.com


varsinainen jäsen

puh. 045 3584291

Anna-Liisa Keskitalo, Kolari

alkeskitalo@gmail.com

varajäsen

Tony Tolonen, Kolari

tony.tolonen@kolarinkontio.com

varsinainen jäsen

puh. 0449016140

Pirkko Pehkonen, Kemi

pirkko.pehkonen@tul.fi

varajäsen

puh. 040 8127335

Arto Laakso, Kemi

svs.kemi@gmail.com

varsinainen jäsen

puh. 040 7355608

Jaana Huovinen, Rovaniemi

jaana.huovinen@lapinamk.fi

varajäsen

puh. 044 2020906

Harri Haavisto, Rovaniemi

lapinlukkopuheenjohtaja@gmail.com

varsinainen jäsen

puh. 044 0657813

Emma Kuoksa, Pelkosenniemi

emma.kuoksa@gmail.com

varajäsen


Jutta Pasma, Pelkosenniemi

jutta.pasma@gmail.com

varsinainen jäsen

puh. 040 0978869

Heli Lukkarinniemi, Tornio

heli.lukkariniemi@ppopisto.fi

varajäsen

puh. 050 5694396

Riikka Fisk, Tornio

riikka.fisk@ppopisto.fi


Lapin Liikunnan ehdollepanotoimikunta


Puheenjohtaja

Timo Törmänen

timo.tormanen13@gmail.com

puh. 040 5451890 

Jäsenet

Antti Häkämies

Kari Koskenranta

Eeva-Liisa Lompolojärvi

Olavi Stoor

Ehdollepanotoimikunnan muodostavat puheenjohtaja ja neljä jäsentä. Ehdollepanotoimikunnan tehtävänä on valmistella hallituksen jäsenten valintaa Lapin Liikunnan syyskokoukseen.

Hallitukseen valitaan jäsen kaikista Lapin seutukunnista. Jäseniä valittaessa on otettava huomioon voimassa olevat tasa-arvo lait. 


Ehdotukset hallituksen jäseniksi 31.8. mennessä ehdollepanotoimikunnan puheenjohtajalle timo.tormanen13@gmail.com

Ehdotukset ehdollepanotoimikunnan jäseniksi 31.3. mennessä Lapin Liikunnan toiminnanjohtajalle maarit.toivola@lapinliikunta.fi