Hallitus ja ehdollepanotoimikunta


Lapin Liikunnan hallitus 2019

puheenjohtaja

puh. 044 7674200

Mika Riipi, Rovaniemi

mika.riipi@lapinliitto.fi

varapuheenjohtaja

puh. 040 3000243

Aatos Keskitalo, Pello

aatos.keskitalo@pellopuu.fi

varsinainen jäsen

puh. 040 5752317

Johanna Suopanki, Sodankylä

johanna.suopanki@pelkosenniemi.fi 

varajäsen

puh. 040 7503764

Marja-Leena Engelberg, Sodankylä

mlsalmelin@outlook.com

varsinainen jäsen

puh. 044 2914410

Harri Rapo, Rovaniemi

harri.rapo@gmail.com

varajäsen

Matti Vuoskulompolo, Rovaniemi

varsinainen jäsen

puh. 0400 692 785

Jari Lempinen, Rovaniemi

jari.lempinen@finhockey.fi

varajäsen

puh. 050 0396486

Juha Yliniva, Rovaniemi

juha.yliniva@olvi.fi


varsinainen jäsen

puh. 045 3584291

Anna-Liisa Keskitalo, Kolari

alkeskitalo@gmail.com

varajäsen

Matti Salminen, Ylitornio

varsinainen jäsen

puh. 044 3099175

Mauri Blomster, Kemi

mauri.blomster@live.fi

varajäsen

puh. 040 8127335

Arto Laakso, Kemi

svs.kemi@gmail.com

varsinainen jäsen

puh. 040 7355608

Jaana Huovinen, Rovaniemi

jaana.huovinen@lapinamk.fi

varajäsen

puh. 040 0435295

Leena Jääskeläinen, Rovaniemi

leena.jaas@pp.inet.fi

varsinainen jäsen

puh. 040 0152882

Kari Karasti, Posio

kari.karasti@gmail.com

varajäsen

Pentti Määttä, Posio

varsinainen jäsen

puh. 040 0978869

Heli Lukkarinniemi, Tornio

heli.lukkariniemi@ppopisto.fi

varajäsen

puh. 050 5694396

Riikka Fisk, Tornio

riikka.fisk@ppopisto.fi


Lapin Liikunnan ehdollepanotoimikunta

Puheenjohtaja

Timo Törmänen

timo.tormanen13@gmail.com

puh. 040 5451890 

Jäsenet

Erkki Ahola

Kari Koskenranta

Eeva-Liisa Lompolojärvi

Olavi Stoor

Ehdollepanotoimikunnan muodostavat puheenjohtaja ja neljä jäsentä. Ehdollepanotoimikunnan tehtävänä on valmistella hallituksen jäsenten valintaa Lapin Liikunnan syyskokoukseen.

Hallitukseen valitaan jäsen kaikista Lapin seutukunnista. Jäseniä valittaessa on otettava huomioon voimassa olevat tasa-arvo lait. 

Ehdotukset hallituksen jäseniksi 31.8. mennessä ehdollepanotoimikunnan puheenjohtajalle timo.tormanen13@gmail.com


Ehdotukset ehdollepanotoimikunnan jäseniksi 31.3. mennessä Lapin Liikunnan toiminnanjohtajalle maarit.toivola@lapinliikunta.fi