Hallitus ja ehdollepanotoimikunta


Lapin Liikunnan hallitus


puheenjohtaja

puh. 0400 292073

Pekka Hämäläinen, Rovaniemi

pekka.o.hamalainen@rovaniemi.fi

varapuheenjohtaja

puh. 0400 412820

Aatos Keskitalo, Pello

aatos.keskitalo@gmail.com

varsinainen jäsen

puh. 040 5752317

Johanna Suopanki, Sodankylä

jhanna.suopanki@gmail.com 

varajäsen

puh. 040 5064480

Maria Sirviö, Kemijärvi

sirvma84@gmail.com

varsinainen jäsen

puh. 0400 300861

Kii Korhonen, Rovaniemi

kii.korhonen@gmail.com

varajäsen

puh. 040 7051584

Ville Hallikainen, Rovaniemi

ville.hallikainen@luke.fi

varsinainen jäsen

puh. 040 737 5882

Jarno Saapunki, Rovaniemi

jarno.saapunki@paralympia.fi

varajäsen


Juha Romakkaniemi, Rovaniemi

juha.romakkaniemi@gmail.com


varsinainen jäsen

puh. 045 3584291

Anna-Liisa Keskitalo, Kolari

alkeskitalo@gmail.com

varajäsen

puh. 050 5407345

Tony Tolonen, Kolari

tony.tolonen@kolarinkontio.com

varsinainen jäsen

puh. 050 5643760

Pirkko Pehkonen, Kemi

pirkko.pehkonen@tul.fi

varajäsen

puh. 040 8127335

Arto Laakso, Kemi

laaksonarto@gmail.com

varsinainen jäsen

puh. 040 7355608

Jaana Huovinen, Rovaniemi

jaana.huovinen@lapinamk.fi

varajäsen

puh. 044 2020906

Harri Haavisto, Rovaniemi

lapinlukkopuheenjohtaja@gmail.com

varsinainen jäsen

puh. 040 0588862

Mika Koivisto, Pelkosenniemi

koivisto.mika@hotmail.com

varajäsen

puh. 040 4827948

Anni-Mari Björk, Pelkosenniemi

anni-mari.bjork@pelkosenniemi.fi

varsinainen jäsen

puh. 040 0978869

Heli Lukkariniemi, Tornio

heli.lukkariniemi@ppopisto.fi

varajäsen

puh. 050 5694396

Riikka Fisk, Tornio

riikka.fisk@ppopisto.fi


Lapin Liikunnan ehdollepanotoimikunta


Puheenjohtaja

Kari Salmela, Rovaniemi

p. 050 4225311

Jäsenet

Kari Koskenranta, Kemijärvi

Eeva-Liisa Lompolojärvi, Kolari

Pekka Makkonen, Kemijärvi

Kimmo Arstio, Kemi

Johanna Mäki, Sodankylä

Ehdollepanotoimikunnan muodostavat puheenjohtaja ja jäsenet (5). Ehdollepanotoimikunnan tehtävänä on valmistella hallituksen jäsenten valintaa Lapin Liikunnan syyskokoukseen.

Hallitukseen valitaan jäsen kaikista Lapin seutukunnista. Jäseniä valittaessa on otettava huomioon voimassa olevat tasa-arvo lait. 


Ehdotukset hallituksen jäseniksi 31.8. mennessä ehdollepanotoimikunnan puheenjohtajalle kari.salmela@lahitapiola.fi

Ehdotukset ehdollepanotoimikunnan jäseniksi 31.3. mennessä Lapin Liikunnan toiminnanjohtajalle maarit.toivola@lapinliikunta.fi